Konferencja Regionalna Kujawsko-Pomorskiej Delegatury OPS

W Sali Kryształowej sanatorium SOLANKI MEDICAL SPA w Inowrocławiu odbyła się dwudniowa konferencja KUJAWSKO – POMORSKIEJ DELEGATURY OBYWATELSKIEGO PARLAMENTU SENIORÓW.

Konferencję przygotowały: Ewa KOŁODZIEJSKA z Inowrocławia, członek Prezydium OPS oraz Bożena SAŁACIŃSKA z Bydgoszczy, przewodnicząca Kujawsko-Pomorskiej Delegatury OPS. Spotkanie prowadziła prezes Obywatelskiego Parlamentu Seniorów Krystyna LEWKOWICZ z Warszawy.
W swoim wystąpieniu na rozpoczęcie pierwszego dnia obrad Krystyna Lewkowicz przybliżyła zebranym historię OPS. Nakreśliła również cele do realizacji na rzecz seniorów. Następnie odbyła się dyskusja na temat procesu rekrutacji na kolejną IV kadencję Parlamentu.

Jako honorowy gość w spotkaniu wziął udział poseł na Sejm RP, członek Sejmowej Komisji Senioralnej, Dariusz KURZAWA. W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz organizacji senioralnych działających na terenie powiatu inowrocławskiego. Wśród zaproszonych gości zsiadł także prezes Leśnego Domu Seniora w Piastowie koło Żnina, Krzysztof PAZDAN.

Po zakończeniu obrad i zjedzeniu pysznego obiadu, członkowie delegatury pojechali autokarem do pobliskiej Kruszwicy. Program pobytu w mieście legendarnego króla Popiela był bardzo napięty. Rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum przyrodniczego. Następnie był godzinny rejs statkiem „RUSAŁKA” po jeziorze Gopło i zwiedzanie  kolegiaty. Pierwszy dzień zakończył się przepyszną kolacją połączoną z grillem w „Gościńcu Nad Gopłem” – relacjonuje Ewa Kołodziejska.

Drugiego dnia obrady dotyczyły powołania i działalności Stowarzyszenia OPS. Szczególną uwagę zwróciliśmy na  pozyskiwanie środków przeznaczonych na działalność delegatur. Omówiliśmy też kwestie dotyczące Centrum Dialogu i Integracji Społecznej oraz nowego Stowarzyszenia OPS – relacjonuje Krystyna Lewkowicz, prezes Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

– Dwudniowe obrady zakończyliśmy spacerem po parku zdrojowym. Pobyt w Inowrocławiu zwieńczyło zwiedzanie Wystawy Solnictwa i Instytutu Prymasa Józefa Glempa. Przed wyjazdem do domu w ramach wolnych wniosków delegaci zaproponowali aby kolejne spotkanie dotyczyło szkolenia z obsługi  Generatora Wniosków „WITKAC” – dodaje na zakończenie obrad  przewodnicząca Kujawsko-Pomorskiej Delegatury OPS, Bożena Sałacińska.

 

 

Tekst i zdjęcia Bożena Sałacińska

Dostępność strony