Spotkanie Zachodniopomorskiej Delegatury OPS

W dniu 15 czerwca 2024 roku w siedzibie Nadmorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie Zachodniopomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Spotkanie miało charakter roboczy i składało się z trzech części.

Pierwsza – oficjalna w trakcie której wystąpili  Beata Kiryluk -Wiceburmistrz Międzyzdrojów, Jerzy Neukampf -Prezes Nadmorskiego UTW w Międzyzdrojach, oraz Ewa Woźniak -Wiceprzewodnicząca Obywatelskiego
Parlamentu Seniorów. Omawiano głównie, cele i zadania ruchu społecznego OPS w poszukiwaniu nowych coraz bardziej skutecznych form doskonalenia opieki nad Seniorami, a także o roli i znaczeniu współpracy z władzami samorządowymi w odniesieniu do polityki senioralnej.

W części drugiej (zamkniętej) – brali udział tylko Delegaci -reprezentujący całe spektrum organizacji i stowarzyszeń z wielu miejscowości Województwa Zachodniopomorskiego, między innymi ze Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu, Stargardu, Goleniowa, Myśliborza, Nowogardu i Międzyzdrojów. W tej części spotkania omawiano sprawy organizacyjne Delegatury i ustalono przydział zadań dla Delegatów na najbliższy okres.

W części trzeciej – otwartej organizowanej przez OPS – odbył się wykład i warsztaty n.t. “Partycypacja Społeczna” przeprowadzony bardzo ciekawie przez trenera pana Damiana Dubina z Poznania. Uczestnikom warsztatów szczególnie podobała się tzw.”Debata Oxfordzka”

Spotkanie zakończyło się obiadem w Restauracji Centrum Kongresowego -“AQUA Bel Mare Resort”- gdzie  podczas smacznego posiłku toczyły się jeszcze ciekawe rozmowy. Według Uczestników spotkania w Międzyzdrojach- czas tutaj spędzony był bardzo miły,pełen twórczych rozmów, wymiany doświadczeń i nowych
znajomości. Całość spotkania prowadził Bartłomiej Nowak – Przewodniczący Zachodniopomorskiej   Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.
Bardzo dziękuję Uczestnikom za aktywny i konstruktywny udział w spotkaniu.  Oddzielne wielkie dzięki dla Jurka-prezes, Danusi-skarbnik i Ani z Zarządu Nadmorskiego UTW w Międzyzdrojach za pomoc w organizacji spotkania.

Specjalne podziękowania dla Władzy Samorządowej – Mateusz Bobek- Burmistrz Międzyzdrojów i Beata Kiryluk -Zastępca Burmistrza  – za stałą opiekę i pamiątkowe upominki dla Uczestników spotkania.              

p.s.

Dziękuję Uczestnikom za liczne miłe słowa, telefony i maile po odbytym spotkaniu.

Bartłomiej Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępność strony