Posiedzenie Śląskiej Delegatury OPS

 

31 sierpnia 2021 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyły się obrady Śląskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

Organizatorami konferencji byli: Zuzanna Geike, przewodnicząca Delegatury;  Mieczysław Skowron, sekretarz Delegatury oraz Jan Dziedzic, wiceprzewodniczący Śląskiej Rady ds. Seniorów. Nieocenioną pomocą wykazała się Krystyna Lewkowicz, przewodnicząca Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w Warszawie.

W konferencji udział wzięli delegacji OPS z całego województwa śląskiego, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz Śląskiej Rady ds. Seniorów.

Delegaci z udziałem zaproszonych gości dyskutowali na temat sytuacji seniorów w  regionie, kraju, ich aktywności w różnych dziedzinach życia oraz na temat przygotowań do VII Sesji Plenarnej Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, która odbędzie się 4 października b. r.  w Senacie RP.

Po części oficjalnej wystąpił wspaniały duet śpiewaczy „Romantica”, który uświetnił całe spotkanie. Seniorzy świetnie się bawili. Zarówno podczas jak i po obiedzie w gościnnym Muzeum Śląskim dyskusji, wspomnień było co niemiara.

(ZG)

 

Dostępność strony