Przewodnicząca bydgoskiej DELEGATURY OPS została honorową „ŁUCZNICZKĄ”

Jedenaście portretów wyjątkowych kobiet stanęło w sercu Bydgoszczy. Jedną z „wybranek” została Bożena Sałacińska. To znana w mieście społeczniczka. Jest m.in. przewodniczącą Kujawsko-Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, wiceprzewodniczącą Rady Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego, członkinią Bydgoskiej Rady Seniorów oraz słuchaczka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.  Otwarcia wystawy dokonali: prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski oraz wiceprezydent Iwona Waszkiewicz.

W piątek, 15 marca, na Placu Praw Kobiet w Bydgoszczy miał miejsce wernisaż wystawy “Łuczniczki”. Ekspozycja była inicjatywą Adama Juszkiewicza. Ten bydgoski fotograf do udziału w projekcie zaprosił dwanaście kobiet czynnie zaangażowanych w życie miasta.  Wśród nich są osoby działające aktywnie i realizujące się w różnych dziedzinach, np. w muzyce, tańcu, sporcie czy popularyzowaniu regionu.

Zdjęcia prezentują bydgoszczanki z ich atrybutami. Dzięki temu odwiedzający mogą poznać je nieco bliżej. Przy okazji mogli się  i dowiedzieć się, czym się zajmują i co jest dla nich ważne.

– Motywem przewodnim mojej wystawy są kobiety zaangażowane w życie miasta. Inspiracją stał się  dla mnie pomnik „Łuczniczki”. Symbol Bydgoszczy pokazuje kobiecą siłę i dumę. Także nie bez powodu miejscem ekspozycji stał się Plac Praw Kobiet. To miejsce bardzo znaczące dla naszego miasta. Jest  to miejsce idealne dla prezentacji sztuki

– mówi  autor fotogramów, Adam Juszkiewicz

Miłosz Sałaciński

1 thought on “Przewodnicząca bydgoskiej DELEGATURY OPS została honorową „ŁUCZNICZKĄ”

Comments are closed.

Dostępność strony